W nocy 28–29 maja przedstawicielki Apostolatu Margaretka z naszej parafii wraz z księżmi uczestniczyły w Krajowym Zjeździe Apostolatu Margaretka na Jasnej Górze. Był to wyjątkowy czas wspólnej modlitwy, zawierzenia oraz umacniania więzi z Chrystusem i kapłanami.
Czuwanie rozpoczęło się Apelem Jasnogórskim, po którym uczestnicy trwali na modlitwie różańcowej oraz rozważali Drogę Krzyżową. Centralnym punktem spotkania była uroczysta Eucharystia sprawowana w intencji kapłanów oraz wszystkich osób należących do Apostolatu Margaretka.
Apostolat Margaretka to wspólnota osób modlących się za kapłanów. Każda „Margaretka” składa się z siedmiu osób, z których każda podejmuje modlitwę za wybranego księdza w jednym dniu tygodnia. Celem Apostolatu jest duchowe wspieranie kapłanów poprzez codzienną modlitwę i ofiarę.
Udział w zjeździe był dla naszych parafian pięknym doświadczeniem wiary oraz okazją do zawierzenia Matce Bożej wszystkich kapłanów i dzieł podejmowanych w naszej parafii!







